Dino Park Rybnik

Dino Park to rodzinny park atrakcji, znajdujący się na terenie ośrodka sportowego w  Rybniku-Kamieniu, przy ul. Hotelowej 2. Można w nim obejrzeć wiele modeli  dinozaurów w skali 1:1. Naturalna wielkość robotów daje przeświadczenie, iż to żywe gady. Posiadają także cechy charakterystyczne poszczególnych  gatunków. Poruszają się, mrugają oczami, wydają dźwięki, a nawet plują, wszystkie przedstawione są w ciekawych aranżacjach. Takie efekty dają wrażenie, że ma się do czynienia z żywym obrazem prehistorycznych stworzeń. Klienci rybnickiego Dino Parku mają nawet możliwość zabawić się w archeologa i odkopać 14 metrowy szkielet dinozaura T-rexa.

Dino Park w Rybniku z pewnością należy do największych atrakcji na Śląsku. Regionalny jurassic park, co roku przyciąga rzesze turystów, którzy chcą zobaczyć niesamowite szkielety prehistorycznych zwierząt. To jedno z nielicznych takich miejsc w kraju, stąd duże zainteresowanie ciekawym muzeum. Ponadto nigdzie indziej, niedostępne są interaktywne szkielety dinozaurów. Wśród eksponatów znajduje się Diplodok, wymarły roślinożerca, którego replika ma aż 27 metrów. Duże poruszenie wywołuje również postać drapieżnego Cearadaktyla, którego skrzydła liczą 8 metrów rozpiętości. Ponadto na odwiedzających czekają niespodzianki. Jedną z nich jest ziemny prysznic, jaki zapewnia jeden z dinozaurów oraz ogromne jaja nieistniejących już zwierząt, które można zauważyć w wielu miejscach na terenie parku. Swoją pomoc oferują przewodnicy oraz okoliczni naukowcy, którzy opowiadają o historii obiektu oraz sposobach rekonstruowania gadów. Konsultacje z pewnością mogą poszerzyć wiedzę na temat dinozaurów.

Dino Park jest typową atrakcją sezonową. Dlatego też w ciągu całego tygodnia najdłużej otwarty jest w okresie letnim. Turyści oraz mieszkańcy Rybnika w wakacje mają możliwość obejrzenia eksponatów od godziny 10.00 do 20.00. Bilety normalne kosztują 15 zł, ulgowe natomiast – 10 zł. Dzieci do lat czterech mają wstęp bezpłatny. Nieopodal Dino Parku znajduje się Zalew Rybnicki, co dodatkowo zachęca do korzystania z obiektu. Urokliwe tereny umożliwiają aktywne spędzenia czasu na świeżym powietrzu, połączone z edukacją dla najmłodszych, ale i nie tylko.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz