Szeroki wachlarz lokali mieszkalnych

Rynek mieszkaniowy na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił. Można to zaobserwować zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. W Rybniku zamiast charakterystycznych bloków czynszowych, budowane są przestronne szeregowce i nowoczesne kamienice z tanimi mieszkaniami. Takie właśnie nieruchomości cieszą się dużo większym zainteresowaniem nabywców.

Zakup mieszkania to inwestycja na lata, dlatego miejsce oraz standard budynku mają ogromne znaczenie. Rybnik liczy 150 tysięcy mieszkańców i stanowi część śląskiej aglomeracji. Wielu mieszkańców miasta pracuje w większych miejscowościach, dlatego równie ważna jest bliskość do szybkich tras ruchu. Cena za dwupokojowe mieszkanie w Rybniku od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie, co potwierdza stabilność lokalnego rynku. Spodziewać się raczej można obniżek, szczególnie na rynku wtórnym. Wynikać to może ze zmian w programie Mieszkanie dla Młodych, obejmującego mieszkania deweloperskie.

fot. Lucas flickr.com

fot. Lucas flickr.com

Aktualnie lokale w nowym budownictwie osiągają cenę 3-4 tys. złotych za metr kwadratowy. To znacznie mniej niż w Gliwicach czy Katowicach. Za trzypokojowe mieszkanie w Rybniku zapłacimy około 250 tys. zł, otrzymując w pełni wykończoną nieruchomość, często w atrakcyjnej dzielnicy, blisko centrum miasta. Najwięcej inwestycji budowlanych realizowanych jest w dzielnicy Zamysłów, bo spełnia ona wymogi lokalizacyjne i daje duże możliwości rozbudowy. Niemniej na rynku wtórnym ofert sprzedaży nie brakuje. Duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na rynku wtórym łatwiej o mieszkanie dla singla. Jednopokojowe lokale w nowym budownictwie są stosunkowo drogie w porównaniu z większymi nieruchomościami. Powoli, również w Rybniku, zaczynają pojawiać się bardziej luksusowe lokale mieszkalne. Wynika to z popytu na wysoki standard, szczególnie w dużych aglomeracjach. Choć apartamenty w Rybniku to jeszcze rzadkość, spodziewać się można w ciągu najbliższych lat, takie nieruchomości również znajdą się w ofercie biur pośredniczących.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz